Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i strażacy uwolnili zatrzaśnięte w samochodzie dziecko

Data publikacji 29.12.2016

Do nietypowego zdarzenia doszło dziś w Nowym Mieście Lubawskim. Na numer alarmowy zadzwoniła młoda kobieta, która prosiła o szybką pomoc, gdyż zatrzasnęła swoje 5 miesięczne dziecko w samochodzie. Dzięki sprawnej interwencji policjantów i strażaków, kobieta mogła cieszyć się swoim maluchem.

Dzisiaj (29 grudnia br.) we wczesnych godzinach porannych, dyżurny nowomiejskiej jednostki policji, otrzymał telefonicznie zgłoszenie o dziecku które zostało zatrzaśnięte w samochodzie osobowym. We wskazane miejsce natychmiast przyjechali policjanci i strażacy. Na miejscu okazało się, że 22-letnia kobieta przed wyjazdem z parkingu uruchomiła silnik w pojeździe, umieściła swoje 5-miesięczne dziecko w foteliku na tylnej kanapie, po czym zamknęła drzwi i chcąc wsiąść za kierownicę stwierdziła, że centralny zamek zablokował wszystkie drzwi.

Niestety kobieta nie posiadała zapasowych kluczyków do samochodu. Na miejscu policjanci wspólnie ze strażakami po konsultacji z kobietą i z za zachowaniem szczególnej ostrożności, wybili tylną szybę, a następnie przekazali całe i zdrowe dziecko matce.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby nie pozostawiać pojazdu z włączonym silnikiem bez nadzoru. Ponadto przypominamy, iż oddalenie się kierującego od pojazdu gdy silnik jest w ruchu stanowi wykroczenie w ruchu drogowym za które grozi mandat 50 złotych.

KWP w Olsztynie / ig

Powrót na górę strony