Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi zlikwidowana przez CBŚP

Data publikacji 30.12.2016

500 krzewów marihuany i 18 kg gotowego suszu zabezpieczyli policjanci CBŚP z Torunia na jednej z posesji w Lubiczu. Tym samym policjanci zlikwidowali profesjonalną uprawę konopi. Funkcjonariusze zatrzymali 34-latka, który zajmował się uprawą narkotyku. Mężczyzna już usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Toruniu zarzuty, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Policjanci CBŚP z Torunia ustalili, że w Lubiczu na jednej z posesji w wynajętej hali produkcyjno-gospodarczej została zorganizowana plantacja konopi. Weszli więc do pomieszczenia i zabezpieczyli 500 krzewów i 18 kilogramów gotowego narkotyku. Wartość „towaru” oszacowano na ponad 600 tys. zł.

Jak się okazało, „plantator”, czyli 34-letni mężczyzna, który doglądał uprawy, zainstalował urządzenia grzewcze i wentylacyjne wyposażone w filtry węglowe, co zapewniało optymalne warunki dla wzrostu roślin. Dodatkowo plantacje zostały zamknięte w namiotach utrzymujących odpowiednią wilgotność.

34-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Toruniu, gdzie usłyszał zarzuty uprawy i produkcji narkotyków. Grozi mu teraz nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. 

(CBŚP / mw)

  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi
  • zlikwidowana plantacja konopi

Film Plantacja konopi zlikwidowana przez CBŚP

Pobierz plik Plantacja konopi zlikwidowana przez CBŚP (format mp4 - rozmiar 11.58 MB)

Powrót na górę strony