Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali skradzionego mercedesa, zatrzymali podejrzanych

Data publikacji 30.12.2016

Szybkie i skuteczne działanie przysuskich kryminalnych doprowadziło do zatrzymania podejrzanych o kradzież ciężarowego mercedesa i odzyskania pojazdu. Sprawcami kradzieży okazali się 37 i 39–letni mieszkańcy Łodzi. Zatrzymani zostali aresztowani na 3 miesiące.

19 grudnia br. dyżurny przysuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu ciężarowego marki Mercedes, którego wartość właściciel oszacował na kwotę około 200 tys zł.

Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast rozpoczęli poszukiwania samochodu. Szybko ustalili, że mercedes może znajdować się na terenie Łodzi. Podczas sprawdzania uzyskanych informacji, na terenie gminy Poddębice, przysuscy kryminalni zauważyli jadący poszukiwany pojazd, który postanowili zatrzymać. Na widok policjantów, kierujący mercedesem zaczął uciekać. Szybko jednak porzucił samochód i dalej, razem z pasażerem, uciekali pieszo. Podejrzewani o kradzież 37 i 39-latek zostali jednak szybko zatrzymani i obezwładnieni przez policjantów. Jak się okazało, jeden z nich był też poszukiwany listem gończym przez łódzką policję. Odzyskany pojazd ciężarowy policjanci przekazali właścicielowi.

Mężczyźni – 37 i 39-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut kradzieży pojazdu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony