Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o uprowadzenie w rękach policjantów

Data publikacji 30.12.2016

Sochaczewscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie, pobicie i zmuszanie do określonego zachowania mieszkańca Sochaczewa. Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

W poniedziałek, 26.12.br., sochaczewscy policjanci otrzymali informację o uprowadzeniu 29-letniego mieszkańca Sochaczewa. Natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęto poszukiwania mężczyzny oraz sprawców przestępstwa.

Dzięki podjętym działaniom ustalono podejrzanych. Jak ustalili policjanci, mężczyźni przyjechali do miejscowości, gdzie pokrzywdzony był z wizytą u swoich znajomych. Gdy 29-latek wyszedł z domu, został siłą wciągnięty do samochodu. Podejrzani trzymali go w bagażniku samochodu i bili, a następnie uwięzili związanego w szopie. Po pewnym czasie mężczyzna zdołał się uwolnić i dotrzeć do Sochaczewa, tam trafił do szpitala.

W tym samym czasie policjanci ustalili miejsca, gdzie może przebywać uprowadzony mężczyzna, a także podejrzani. Ponieważ policjanci mieli uzasadnione podejrzenia, że jeden ze sprawców może posiadać broń, kryminalni z sochaczewskiej komendy wchodzili do wytypowanych pomieszczeń wspomagani przez Sekcję Antyterrorystyczną KWP z/s w Radomiu.

W konsekwencji funkcjonariusze wydziału kryminalnego w miejscowości Rybno zatrzymali czterech podejrzanych w wieku od 25 do 27 lat zostali zatrzymani.

Jeden ze sprawców w czasie popełnienia przestępstwa był na kilkudniowej przepustce z zakładu karnego. W samochodzie, którego używali zatrzymani, znaleziono również torebkę z zawartością roślinnego suszu. W mieszkaniu jednego z podejrzanych policjanci znaleźli też broń hukową.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut zmuszania 29-latka do określonego zachowania, pobicia i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem.

Po zapoznaniu się z materiałami sprawy, sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu wobec czterech mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Zatrzymanym grozi kara 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony