Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili nielegalną amunicję artyleryjską u 52-latka

Data publikacji 31.12.2016

Mieszkaniec Radymna odpowie za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia. Policjanci ujawnili na posesji i w piwnicy jego domu kilkanaście pocisków artyleryjskich, a także łuski i zapalniki. Ujawnioną amunicję zabezpieczyli saperzy, na czas czynności wezwano służby ratunkowe i ewakuowano mieszkańców budynku. Policjanci zatrzymali 52-latka. Mężczyzna już usłyszał prokuratorskie zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Policjanci z komisariatu w Radymnie ujawnili, że 52-letni mężczyzna posiada nielegalnie amunicję artyleryjską. Mężczyzna przechowywał amunicję na terenie posesji i w piwnicy domu. Podczas prowadzonych czynności, funkcjonariusze odkryli pociski artyleryjskie, łuski, a także fragmenty skorup pocisków i zapalniki.

Dyżurny jarosławskiej komendy powiadomił saperów z 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Do Radymna zostały wezwane służby pogotowia ratunkowego, gazowniczego i straży pożarnej. Policjanci przeszukali teren posesji i dom 52-latka. Przeprowadzili również rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ujawnioną na posesji amunicję zabezpieczyli saperzy.

Łącznie ujawniono 12 pocisków artyleryjskich o kalibrach 76,2 mm i 122 mm, a także łuski, ich fragmenty wraz z zapalnikami i 30 sztuk zapalników artyleryjskich. Na czas czynności mieszkańcy domu zostali ewakuowani.

Mieszkaniec gminy Radymno został zatrzymany do wyjaśnienia okoliczności tej sprawy. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

KWP w Rzeszowie / mg

  • Policjanci ujawnili nielegalną amunicję artyleryjską u 52-latka
  • Policjanci ujawnili nielegalną amunicję artyleryjską u 52-latka
  • Policjanci ujawnili nielegalną amunicję artyleryjską u 52-latka

Opis filmu: Policjanci ujawnili nielegalną amunicję artyleryjską u 52-latka

Powrót na górę strony