Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sylwestrowa noc w Warszawie minęła spokojnie

Data publikacji 01.01.2017

Stołeczni policjanci czuwali dzisiejszej nocy nad bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy oraz wszystkich osób witających Nowy Rok w stolicy. Sylwester minął spokojnie, a funkcjonariusze interweniowali głównie w związku z zakłóceniami ciszy nocnej.

Sylwestrowa noc w Warszawie upłynęła spokojnie. Wszyscy witający Nowy Rok bawili się pod opieką policjantów. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy oraz przyjezdnych gości czuwali zarówno funkcjonariusze umundurowani jak i pełniący służbę po cywilnemu. Biorąc pod uwagę specyfikę tej nocy - setki tysięcy osób bawiących się na placach i ulicach, w tym na imprezie plenerowej przed Pałacem Kultury i Nauki,  funkcjonariusze nie odnotowali żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych oraz incydentów z fajerwerkami.

Podczas minionej doby na stołecznych drogach doszło do ponad 100 kolizji oraz 5 wypadków drogowych, w których rannych zostało 7 osób. Funkcjonariusze zatrzymali 12 nietrzeźwych kierowców.  Poważnym zdarzeniem drogowym ubiegłej nocy był wypadek przy ul. Hynka, w którym brało udział 4 pojazdy. 3 osoby trafiły do warszawskich szpitali, a jedna z uczestniczek zdarzenia była pod wpływem alkoholu. W czasie badania okazało się że ma prawie 1.4 promila.

Najpoważniejszym zdarzeniem ubiegłej doby z terenu stołecznego garnizonu był pożar domu jednorodzinnego w Łomiankach. Tam wczoraj przed godz. 14.00 najprawdopodobniej doszło do zapalenia się materiałów pirotechnicznych przechowywanych na terenie posesji. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, w sprawie tej prowadzone  jest śledztwo, które wyjaśni okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Dzisiaj wiele osób będzie wracało do domów po sylwestrowych imprezach. Apelujemy do kierowców o rozważną jazdę i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu.

KSP / ws

Powrót na górę strony