Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 02.01.2017

Koszalińscy policjanci zatrzymali 24-latka, który w piątek spowodował wypadek drogowy. Poszkodowana w tym zdarzeniu 48-letnia kobieta w wyniku doznanych obrażeń zmarła w koszalińskim szpitalu. Dziś sąd zadecydował o zastosowaniu wobec sprawcy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło przed godziną 17 na DK nr 11 w miejscowości Kazimierz Pomorski. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa tuż przed przejściem dla pieszych rozpoczął manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu.

Nieodpowiedzialny kierowca nie stosując się do oznakowania pionowego i poziomego, wjechał bezpośrednio w 48-letnią kobietę, która w tym momencie prawidłowo przechodziła przez przejście. Poszkodowana nieprzytomna z licznymi obrażeniami została przewieziona do koszalińskiego szpitala.

Policjanci, którzy byli na miejscu ustalali okoliczności wypadku, świadków, a także wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Z informacji przekazanych przez innych kierowców wynikało, że młody mężczyzna od dłuższego czasu jechał brawurowo i rażąco łamał przepisy ruchu drogowego.

W świetle tak zebranych dowodów za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 24-latka tymczasowego aresztu.

KWP w Szczecinie / ig

Powrót na górę strony