Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszczanin odpowie za przestępstwo na tle rasowym

Data publikacji 02.01.2017

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali młodego bydgoszczanina podejrzanego o przestępstwo na tle rasowym. 19-latek znieważył i napadł na obywatela Maroka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Wszystko miało swój początek we wrześniu (05.09.2016 r.) w jednym ze sklepów na terenie Szwederowa. Tam młody mężczyzna wulgaryzmami znieważył obywatela Maroka. Agresor jednak na tym nie poprzestał. Gdy pokrzywdzony wychodził z marketu rzucił się na niego bijąc go pięściami i kopiąc po całym ciele, po czym uciekł. Na szczęście 23-latkowi nic poważnego się nie stało. O tym zajściu poinformował policjantów z bydgoskiego Szwederowa.

Sprawą zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze wnikliwie analizując każdą informację wytypowali podejrzewanego. W piątek (30.12.2016 r.) rano namierzyli i zatrzymali do sprawy 19-latka. Śledczy z bydgoskiego Szwederowa przedstawili mu zarzut dotyczący znieważenia osoby z powodu jej przynależności rasowej, a także zarzut uszkodzenia ciała. Za te przestępstwa może mu grozić do trzech lat pozbawienia wolności.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony