Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za liczne oszustwa internetowe

Data publikacji 03.01.2017

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie zatrzymania 22 - latek oferował policjantom 150 tys. złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna za wcześniej popełnione przez internet oszustwa odbędzie teraz karę w więzieniu. Odpowie on też dodatkowo za próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Obecnie wobec mężczyzny toczą się też na terenie kraju kolejne postępowania w sprawach o oszustwo.

Policjanci z Pieńska, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który chcąc uniknąć kary, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany przez Sąd w Poznaniu celem odbycia kary pozbawienia wolności za oszustwa internetowe dokonane na terenie kraju.

Poszukiwany próbował jeszcze uniknąć zatrzymania, oferując policjantom łącznie 150 tys. złotych za odstąpienie od dalszych czynności służbowych i uwolnienie go. Mundurowi poinformowali mężczyznę, że jego zachowanie jest przestępstwem. Mimo to 22-latek nalegał, aby policjanci uwolnili go, a on za 30 minut przyniesie obiecane im pieniądze.

Aby uwiarygodnić to, że przekaże funkcjonariuszom pieniądze oznajmił, iż dokonał wielu oszustw na duże pieniądze i stać go na to, aby taką kwotę zapłacić za uwolnienie go. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę za przestępstwa, które wcześniej popełnił.

Ponadto mężczyzna odpowie za próbę wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie wobec mężczyzny toczą się też na terenie kraju kolejne postępowania w sprawach o oszustwo.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony