Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania dyżurnego doprowadziły do uratowania życia mężczyźnie

Data publikacji 03.01.2017

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zapobiegł targnięciu się na życie mieszkańca Warszawy. Desperat zamierzał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji oficera dyżurnego udało się namierzyć i pomóc mężczyźnie.

2 stycznia 2017 roku około godziny 22.00, mieszkanka powiatu jeleniogórskiego zadzwoniła na telefon alarmowy jeleniogórskiej Policji z informacją, że jej znajomy z komunikatora internetowego chce popełnić samobójstwo. Kobieta od roku korespondowała z nim, nie zna jego bliższych danych, posiada jedynie szczątkowe informacje na jego temat. Zna jedynie jego imię, wiek, miesiąc i dzień urodzenia oraz wie, że choruje na depresję. Dziś podczas rozmowy znajomy poinformował ją, że chce się zabić i więcej już nie będą korespondowali. 

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ciągu kilku minut ustalił miejsce zamieszkania desperata i poinformował funkcjonariuszy z Warszawy o możliwym desperackim kroku mężczyzny. Funkcjonariusze z Warszawy udali się pod adres wskazany przez oficera dyżurnego z KMP w Jeleniej Górze. Okazało się, że mężczyzna jest w poważnym stanie i wymaga pomocy lekarskiej. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. 

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony