Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad kilogram amfetaminy nie trafi do pubów i dyskotek

Data publikacji 20.03.2006

Policjanci z zespołu zwalczającego przestępczość narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali trzy osoby podejrzane o posiadanie i sprzedaż amfetaminy. Dzięki działaniom policjantów do olsztyńskich pubów i dyskotek nie przedostało się ponad kilogram tego narkotyku.

Od kilku miesięcy policjanci rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków na terenie Olsztyna. W ubiegłym tygodniu zatrzymali biegłego sądowego, który posiadał pół kilograma amfetaminy.

Piątek 17 marca był kolejnym dniem policyjnych działań wymierzonych przeciwko dilerom. Najpierw rano na osiedlu Jaroty w ręce funkcjonariuszy wpadli 29-letni Robert P. i 27-letni Marek Ć. Mieszkańcy Olsztyna, wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe, zostali zaskoczeni podczas transakcji sprzedaży 200 gramów amfetaminy. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Cały dzień policjanci obserwowali także Jacka B. Jak podejrzewali funkcjonariusze, to od niego pochodziły wcześniej zabezpieczone narkotyki. Około godziny 21.00 policjanci zauważyli jadącego ulicą Sikorskiego 38-letniego ochroniarza jednej z olsztyńskich dyskotek. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął się dziwnie zachowywać. Przekraczał prędkość, wymijał radiowóz, popełniał wykroczenia drogowe. Jego zachowanie wskazywało, że ma coś na sumieniu. Kiedy na skrzyżowaniu ulicy Pstrowskiego i Sikorskiego utknął w korku, policjanci zatrzymali go. Potwierdzeniem policyjnych zarzutów był leżący na siedzeniu 1 kg amfetaminy. Notowany wcześniej za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut sprzedaży narkotyków.

To kolejny diler wyeliminowany przez policjantów ze specjalnie powołanego przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie zespołu zwalczającego przestępczość narkotykową. Od początku br. w ręce tych funkcjonariuszy wpadło około 50 osób podejrzanych o posiadanie czy sprzedaż narkotyków.

W ubiegłym roku policjanci z Zespołu Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie rozbili kilka grup przestępczych, które wcześniej wprowadziły do obrotu kilkadziesiąt kilogramów narkotyków. Dzięki pracy tych policjantów zlikwidowano wytwórnię amfetaminy oraz zabezpieczono około 5 kg różnego rodzaju narkotyków.

Powrót na górę strony