Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Medal POMAGAJMY SOBIE WZAJEMNIE dla wyjątkowego policjanta

Data publikacji 04.01.2017

Tomasz Krajewski jest policjantem Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy. Swoją postawą i zaangażowaniem każdego dnia świadczy, że jego praca to służba innym. Jest po prostu nieprzeciętny. I za to otrzymał wyróżnienie od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy - Honorowy Medal POMAGAJMY SOBIE WZAJEMNIE. Medal przyznawany rzadko, tylko wyjątkowym osobom.

Podinsp. Tomasz Krajewski był inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia na rzecz mł. asp. Kingi Szwedy, policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, która zmaga się z ciężką chorobą. Funkcjonariusz wymyślił i współorganizował kwestę oraz prowadził licytację, podczas której na leczenie Kingi zebrano ponad 4000 złotych.  

Ponadto, podinsp. Tomasz Krajewski w czasie wolnym od służby jest wolontariuszem w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz na Oddziale Ratunkowym Szpitala im. Dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Cząstkę swojego czasu tam również zostawia. Tomek jest także jednym z pomysłodawców instrukcji pierwszej pomocy, która stanowi kompendium wiedzy dla funkcjonariuszy, pracowników policji oraz całego społeczeństwa z zakresu udzielania pomocy medycznej w stanach zagrożenia życia. Czas poświęcony na jej stworzenie świadczy o jego pasjach, ale też trosce o drugiego człowieka.

Właśnie te argumenty spowodowały, że Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała przyznał Honorowy Medal POMAGAJMY SOBIE WZAJEMNIE właśnie podinsp. Tomaszowi Krajewskiemu.

Medal ten, podczas uroczystego spotkania, szef kujawsko-pomorskich policjantów wręczył dziś wyróżnionemu funkcjonariuszowi.

Spotkanie to było okazją do podziękowań za zaangażowanie i realizację programu profilaktyczno-edukacyjnego „Sztuka Wyboru” policjantom, którzy realizowali go  w tym roku.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

Powrót na górę strony