Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 100 tysięcy sztuk kleju

Data publikacji 05.01.2017

Policjanci z komisariatu w Serocku oraz wydziału do spraw przestępczości gospodarczej i korupcji legionowskiej komendy przy wsparciu funkcjonariuszy Urzędu Celnego zabezpieczyli ponad 100 tysięcy sztuk podrobionego kleju szybkoschnącego. Straty producenta sięgają 500 tysięcy złotych. Dwóch przedsiębiorców usłyszało zarzuty naruszenia własności przemysłowej.

W październiku ubiegłego roku na terenie jednej z firm w gminie Serock policjanci we współpracy z Urzędem Celnym zabezpieczyli ponad 100 tysięcy sztuk kleju szybkoschnącego. W związku z podejrzeniem wprowadzenia do obrotu kleju z podrobionymi znakami towarowymi opatentowanymi i zarejestrowanymi w Urzędzie Patentowym, śledczy z serockiego komisariatu wszczęli postępowanie przygotowawcze. Wnikliwie przeprowadzone czynności policjantów pozwoliły na zgromadzenie pokaźnego materiału dowodowego.

Dwaj przedsiębiorcy, 30-letni Marcin K. oraz 55-letni Sławomir K., podejrzani są o dokonanie wspólnie i w porozumieniu wprowadzenia do obrotu poprzez import kleju z Chin i jego sprzedaż na terenie Polski. Producent oryginalnego kleju oszacował straty na kwotę 500 tysięcy złotych. 

Pod koniec grudnia ubiegłego roku obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty naruszenia prawa do własności przemysłowej. 30- i 55- latkom grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat 2.

(KSP  / ms)

Powrót na górę strony