Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trudne warunki na drogach województwa łódzkiego

Data publikacji 05.01.2017

Łódzka policja przestrzega przed bardzo trudnymi warunkami na drogach i apeluje o dostosowanie techniki jazdy. Po wczorajszych i dzisiejszych opadach śniegu ciężkie warunki panują na drogach całego województwa łódzkiego. Zalegający na drogach śnieg w połączeniu z nieostrożną jazdą stwarza duże niebezpieczeństwo zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożną jazdę!

W związku z ciężkimi warunkami i dużą ilością zdarzeń Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi podjął decyzję o skierowaniu w rejon autostrad większej liczby funkcjonariuszy. Patrole ruchu drogowego wsparte zostały przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, którzy pomagać będą podróżującym.

05 stycznia 2017 roku we wczesnych godzinach porannych doszło do czterech zdarzeń na autostradzie A2. Najtragiczniejszy w skutkach miał miejsce około 5.20 na 336 kilometrze w kierunku Poznania (powiat zgierski). Według wstępnych ustaleń kierujący ciężarowym mercedesem, 37-letni obywatel Rumunii wpadł w poślizg. Jego samochód stanął w poprzek autostrady. Mężczyzna wyszedł z pojazdu, by sprawdzić jego uszkodzenia. Wtedy został potrącony przez busa iveco kierowanego przez 25-letniego obywatela Litwy. Pomimo udzielenia pomocy 37-latek zmarł. Ruch w tym miejscu przez kilka godzin był zablokowany. Kierowca iveco był trzeźwy

Duże utrudnienia napotykali kierujący również na odcinku autostrady A2 biegnącej przez teren powiatu poddębickiego. Około godziny 4.20 na 328 kilometrze w miejscowości Woźniki (trasa w kierunku Poznania) doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z kierujących został ranny i trafił do szpitala.

30 minut później doszło do kolejnego zdarzenia. Na A2 w kierunku Warszawy w miejscowości Wólka (gmina Wartkowice) kierujący tirem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i wjechał w bariery ochronne. Następnie w  stojącego na autostradzie tira wjechał bus, a w niego kolejny bus z naczepą. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Ruch w kierunku Warszawy nadal jest utrudniony.

Utrudnień mogą spodziewać się również kierowcy znajdujący się na autostradzie A1. Jadąc w kierunku Gdańska, na wysokości Miejsca Obsługi Podróżnych w Skoszewach, kierujący samochodem ciężarowym najprawdopodobniej wpadł w poślizg i stanął w poprzek ulicy, blokując ruch innym pojazdom. Obecnie jedna nitka została odblokowana i jest przejezdna.

O godzinie 5.30 na 149 kilometrze drogi S8 w miejscowości Złoczew 40-letni obywatel Turcji, jadąc ciężarowym mercedesem z naczepą, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w barierę ochronną. Sprawca został ukarany 200 złotowym mandatem karnym. Jeden z pasów ruchu w kierunku  Wrocławia do godziny 9.00 był zablokowany.

Po sugestiach policji i straży pożarnej GDDKiA czasowo zamknęła A2 od węzła Emilia do Wartkowic. Było to niezbędne dla właściwego przygotowania nawierzchni przez drogowców i zminimalizowania liczby  dalszych zdarzeń drogowych. Po pracach wykonanych przez GDDKiA trasa została zweryfikowana jeszcze przez policję i otwarta około 13.15

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony