Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działali metodą ,,na policjanta”- jest akt oskarżenia

Data publikacji 05.01.2017

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze skierował akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom, którzy oszukali starszą kobietę na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyźni ci próbowali oszukać także inne osoby w Zielonej Górze. Dzięki pracy zielonogórskich policjantów grupa ta została ustalona i zatrzymana.

Intensywna i rzetelna praca policjantów z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej doprowadziła do zatrzymania w lutym 2016 roku trzech mężczyzn, mieszkańców Warszawy, w wieku od 20 do 33 lat. Okazali się nimi Kamil K., Paweł S. i Robert S. Jak wynika z ustaleń policjantów mężczyźni ci wspólnie i w porozumieniu oszukali starszą kobietę, mieszkankę Zielonej Góry.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2015 roku, kiedy to do 74-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za siostrzeńca. Kobieta nie ma rodziny, więc myśląc, że to pomyłka, rozłączyła się. Po chwili telefon zadzwonił kolejny raz i męski głos w słuchawce poinformował, że jest policjantem. Dalszy sposób postępowania był podobny jak w innych tego rodzaju przypadkach. Kobieta przekonana, że ma do czynienia z policjantem, który chce jej pomóc i zabezpieczyć jej pieniądze, przekazała mu wszystkie swoje oszczędności podjęte z bankowego konta. W sumie ponad 50 tysięcy złotych. Niestety pokrzywdzona o tym, że została oszukana, zorientowała się dopiero po kilku godzinach i wtedy powiadomiła policję.

Jak wynika z relacji policjantów pracujących nad tą sprawą, mężczyźni Ci w listopadzie 2015 roku jeszcze czterokrotnie w ciągu tego samego dnia usiłowali oszukać także innych mieszkańców Zielonej Góry. Na szczęście osoby te wykazały się dużą ostrożnością i nie dały się oszukać. Zebrany w sprawie materiał doprowadził do przestawienia trzem mężczyznom zarzutów dotyczących przestępstwa oszustwa, a w grudniu 2016 roku Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze skierował do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko tym osobom. Wszystkie osoby są znane policji, były wcześniej karane i notowane za podobne przestępstwa. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony