Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka porzuconego na wysypisku noworodka odnaleziona

Data publikacji 20.03.2006

Prawie miesiąc temu nastolatek z Gotartowa, przeszukujący komunalne śmieci, natrafił na reklamówkę. Szybko okazało się, że w środku znajdują się zwłoki malutkiego dziecka. Powiadomieni policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania by potwierdzić informację uzyskaną od chłopca. Następego dnia ekipa poszukiwawcza odnalazła zwłoki noworodka w stanie rozkładu.

Policjanci z Kluczborka rozpoczęli poszukiwania matki porzuconego noworodka. Prowadzone działania operacyjne pozwoliły zawęzić krąg osób i wytypować  18-letnią mieszkankę Kluczborka. Początkowo dziewczyna nie przyznawała się do swojej ciąży. Znaleźli się jednak świadkowie, którzy potwierdzali, że ciąża była u niej widoczna. Rodzice dziewczyny twierdzą, że nie zauważyli ciąży u mieszkającej z nimi córki.

W ubiegły piątek dziewczyna przyznała się do porzucenia noworodka, szczegółowo też wyjaśniła
okoliczności popełnionego przestępstwa. Prokurator Rejonowy w Kluczborku postawił jej zarzut dzieciobójstwa i zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. Kobiecie za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Powrót na górę strony