Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Szczyrku powstaje nowy komisariat. Wmurowano akt erekcyjny pod jego budowę

W Szczyrku, gdzie powstaje nowy komisariat, odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego. Nowoczesny obiekt, mający służyć Policji, jak i całej społeczności Szczyrku, Wilkowic, Bystrej, Mesznej, Buczkowic, Rybarzowic, Godziszki i Kalnej - zarówno mieszkańcom jak i gościom, budowany jest na gruncie przekazanym przez władze miasta Szczyrku. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

W uroczystości wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński wraz ze swoim zastępcą insp. Piotrem Kucią, I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Burmistrz Miasta Szczyrku Antoni Byrdy, wójtowie gmin Wilkowice i Buczkowice. W uroczystości uczestniczyli także szefowie bielskiego garnizonu oraz podległych komisariatów na czele z Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej insp. Dariuszem Matusiakiem, przedstawiciele związków zawodowych działających w Policji, reprezentanci straży pożarnej, GOPR-u oraz księża miejscowych parafii. Przybyli także policjanci z komisariatu w Szczyrku, którzy na co dzień strzegą bezpieczeństwa mieszkańców tego miasta oraz gmin Wilkowice i Buczkowice.

Szef śląskiego garnizonu insp. Krzysztof Justyński podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w budowę nowego komisariatu za wsparcie działań. Odrębne słowa podziękowania skierował do przedstawicieli władz samorządowych za przychylność, dobrą radę i szybkie decyzje w sprawie inwestycji, która znacząco wpływaja na zmianę wizerunku Policji, poprawi warunki przyjmowania obywateli, jak również warunki pracy policjantów i pracowników cywilnych.

Wmurowany uroczyście akt erekcyjny umieszczono w pojemniku, do którego włożono także monety polskie od 1 grosza do 5 złotych, bieżący egzemplarz miesięcznika „Policja 997”, lokalnego miesięcznika „Gazeta Szczyrkowska” i zdjęcie z placu budowy wykonane w przeddzień podpisania aktu.

Miejsce budowy zostało poświęcone przez ks. Andrzeja Loranca – proboszcza Parafii Jakuba Apostoła w Szczyrku oraz ks. Jana Byrta – proboszcza Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Szczyrku.

Nowy komisariat budowany jest na ponad 20-arowym gruncie przekazanym przez władze miasta Szczyrku, a inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Projektantem budynku jest Firma Projektowa „Meritum” z Chrzanowa, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Adamex KP” z Bielska-Białej. Umowę na budowę komisariatu podpisano 27 września 2016 roku. Po kilku dniach ruszyły prace budowlane. Koszty budowy pochłoną około 3 mln złotych. Zakończenie prac budowlanych przewidziano na koniec 2017 roku. Policjanci przeniosą się z obrzeży miasta do ścisłego centrum. Obecnie pracują w budynku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Miejskiej w Szczyrku przy ul. Granicznej 1, którego część pomieszczeń zaadaptowano na komisariat.

(KWP w Katowicach / dm)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.84 MB)

Powrót na górę strony