Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali domowy arsenał – zabezpieczono 4 kg materiału wybuchowego i zapalniki

Data publikacji 07.01.2017

Policjanci z Chojnowa wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu komendy miejskiej w Legnicy oraz policjantami z Zespołu Minersko - Pirotechnicznego SPAP KWP we Wrocławiu jak i funkcjonariuszami CBŚP Zarządu we Wrocławiu zabezpieczyli na terenie Chojnowa 4 kg materiału wybuchowego, a także specjalne zapalniki na baterie. Wobec zatrzymanego mężczyzny, u którego znaleziono niebezpieczne substancje i przedmioty sąd już zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa została zrealizowana dzięki ustaleniom chojnowskich policjantów. Uzyskali oni informację o tym, że w mieszkaniu znajdującym się w budynku wielorodzinnym na terenie Chojnowa mogą znajdować się różnego rodzaju materiały wybuchowe. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się trafne.
 
3 stycznia 2017 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie wspólnie z policjantami Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu komendy miejskiej w Legnicy, funkcjonariuszami Zespołu Minersko - Pirotechnicznego SPAP KWP we Wrocławiu na terenie Chojnowa zabezpieczyli blisko 4 kg substancji wybuchowej oraz dwa zapalniki na baterie.
 
Czynności w miejscach ujawnienia niebezpiecznych materiałów zostały wykonane w obecności funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu we Wrocławiu oraz biegłego z zakresu materiałów wybuchowych Laboratorium Kryminalistycznego KWP we Wrocławiu.
 
Ze względu na duże prawdopodobieństwo istniejącego na miejscu zagrożenia i ogromne niebezpieczeństwo wybuchu ujawnionych substancji, z budynku wielorodzinnego ewakuowano blisko 30 mieszkańców.
 
Właściciel zabezpieczonego mienia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na wniosek legnickich funkcjonariuszy i prokuratury, Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował już wobec 43-letniego mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
 
Za nielegalne posiadanie substancji wybuchowej oraz innych niebezpiecznych przedmiotów podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / dm)

film do obejrzenia TUTAJ

Powrót na górę strony