Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 09.01.2017

Odpowiedzialnością i czujnością wykazał się mieszkaniec Wyszkowa, który uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy i powiadomił policje. Zatrzymany kierowca opla miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy są wciąż sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę pijanym kierowcom. Właśnie tak zachował się jeden z kierowców podróżujący w sobotę, 07.01.br., droga krajową nr 62 w okolicach Wyszkowa.

Zgłaszającego zaniepokoił sposób jazdy jadącego przed nim kierowcy opla, który zjeżdżał raz na prawą, raz na lewą stronę. Mężczyzna zaczął podejrzewać, że kierujący może być nietrzeźwy. Migając długimi światłami wymusił na kierowcy zatrzymanie pojazdu. Następnie podbiegł, wyrwał kluczyki ze stacyjki i wezwał patrol policji.

Badanie na zawartość alkoholu przeprowadzone przez policjantów potwierdziło podejrzenia mężczyzny. Jak sie okazało po badaniu, 39-letni kierowca opla miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony