Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczni w odzyskiwaniu skradzionych aut

Data publikacji 09.01.2017

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa 46-latka, który kierował volkswagenem crafterem skradzionym na terenie Niemiec. Mężczyzna odpowie także za włamanie do garażu skąd ukradł sprzęt wędkarski, rowery, narzędzia warsztatowe i ogrodowe. Łupem 46-latka padły także tablice rejestracyjne, które wykorzystał później do ukrycia kradzionego auta. Wartość odzyskanego mienia to ponad 60 tysięcy złotych.

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez policjantów z referatu kryminalnego gubińskiego komisariatu nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim. Do zdarzenia doszło w październiku 2016 roku. Mężczyzna został wówczas zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, gdy wyjeżdżał z lasu w kierunku głównej drogi. Jak się okazało volkswagen crafter, którym kierował 46-latek, został skradziony w Niemczech.

W części bagażowej pojazdu policjanci ujawnili przedmioty pochodzące z włamania do garażu tj. sprzęt wędkarski, rowery, narzędzia warsztatowe i ogrodowe. Ponadto w celu ukrycia skradzionego samochodu, mężczyzna będąc już po stronie polskiej, ukradł tablice rejestracyjne z zaparkowanego samochodu, które przyczepił do kradzionego volkswagena. 46-latek trafił do aresztu.

Sprawa zakończyła się sporządzeniem przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim aktu oskarżenia i przekazana została do sądu. Łączna wartość odzyskanego mienia to ponad 60 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie / mw)

  • policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu
  • policjant zabezpiecza ślady
  • policjant zabezpiecza ślady

Film Skuteczni w odzyskiwaniu skradzionych aut

Pobierz plik Skuteczni w odzyskiwaniu skradzionych aut (format mp4 - rozmiar 8.85 MB)

Powrót na górę strony