Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z nielegalnym alkoholem

Data publikacji 09.01.2017

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy magazynowali alkohol bez akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 2 tysiące litrów spirytusu oraz elementy linii technologicznej służącej do oczyszczania alkoholu. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na 100 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Łodzi od pewnego czasu podejrzewali, że na jednej z posesji znajdującej się w okolicach ulicy Pabianickiej w Łodzi może odbywać się nielegalny handel spirytusem. Podczas obserwacji wskazanej posesji zauważyli parkującego przy bramie mercedesa. Kierujący zadzwonił domofonem i wszedł na teren. Po chwili opuścił budynek niosąc dwa kartonowe pudła. Gdy tylko spakował je do swojego pojazdu policjanci podjęli decyzję, by sprawdzić ich zawartość. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W pudłach, które przyniósł 38-latek znajdowało się 50 butelek nielegalnego spirytusu. Ponadto, po sprawdzeniu tożsamości mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany.

Podejrzewając, że zabezpieczone 50 litrów to dopiero „wierzchołek góry lodowej”, policjanci weszli sprawdzić obserwowaną posesję. Tam, w jednym z pomieszczeń gospodarczych, znaleźli 407 butelek z alkoholem. Ponadto w zaparkowanym na posesji iveco znajdowało się kolejne 1400 litrów.

Funkcjonariusze odnaleźli również elementy linii technologicznej mogącej służyć do odkażania skażonego spirytusu. Łącznie zabezpieczono 1857 litrów spirytusu, którego wartość wyceniono na ponad 100 tysięcy złotych.

Policjanci szybko dotarli także do właściciela alkoholu tj. 41-letniego mieszkańca Łodzi. Zarówno 38 jak i 41-latek zostali zatrzymani. Mężczyźni usłyszeli zarzuty oczyszczania oraz magazynowania alkoholu. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KWP w Łodzi / mw)

  • nielegalny alkohol
  • nielegalny alkohol
  • nielegalny alkohol
Powrót na górę strony