Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Śnieżny patrol policji

Data publikacji 09.01.2017

Sezon narciarski trwa, dlatego policjanci powiatu lubańskiego pełnią służbę na stoku w Świeradowie-Zdroju. Służby pełnione będą w weekendy, w okresie świątecznym oraz w trakcie ferii zimowych, kiedy jest największe natężenie turystów. Patrole narciarskie pełnią policjanci posiadający doświadczenie, a do ich zadań należy przede wszystkim czuwanie nad bezpieczeństwem narciarzy oraz porządkiem publicznym.

Sezon narciarski trwa, jak co roku kolej gondolowa na Stogu Izerskim w Świeradowie-Zdroju tętni życiem. Między „szusującymi” po stoku narciarzami i snowboardzistami można zauważyć policjantów. Policyjne parole narciarskie wykonują zadania prewencyjne. Zwracają baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki. Legitymują osoby zachowujące się podejrzanie, zwracają uwagę na kulturę na stoku oraz w kolejkach do wyciągu. Pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras, a także by nie zjeżdżali pod wpływem alkoholu. W przypadku turystów, którzy popełniają wykroczenia policjanci, w zależności od sytuacji, stosują pouczenia lub nakładają mandaty karne.

Funkcjonariusze na stoku szczególną opieką otaczają najmłodszych. Na mocy ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 roku O bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, opiekunowie są zobowiązani do wyposażenia dzieci, które nie ukończyły 16 roku życia w kaski. Policjanci egzekwują to prawo, ale cieszą się jednocześnie, że to nie przepisy motywują rodziców do zakupu kasków, lecz świadomość, że w ten sposób gwarantują swoim pociechom bezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Śnieżny patrol policji
  • Śnieżny patrol policji
  • Śnieżny patrol policji
  • Śnieżny patrol policji
Powrót na górę strony