Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku

Data publikacji 10.01.2017

W Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu dzieci i młodzieży podczas wypoczynku w okresie ferii. Do udziału w niej zaproszono przedstawicieli służb i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa. Podkarpacką Policję reprezentował insp. Zbigniew Sowa zastępca komendanta wojewódzkiego.

Dziś w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie miała miejsce konferencja, która była poświęcona sprawom związanym z bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Inspekcji Transportu Drogowego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Grupy Bieszczadzkiego Oddziału GOPR, a także  Policji oraz innych służb odpowiadających za porządek i bezpieczeństwo.

Insp. Zbigniew Sowa zastępca komendanta wojewódzkiego mówił o działaniach podkarpackiej Policji na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie ferii. Podkreślił, że realizacja działań odbywać się będzie na różnych płaszczyznach. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzać będą autokary i samochody osobowe, którymi przewożone będą dzieci i młodzież.

W tym celu już od piątku 13 stycznia do końca lutego w Rzeszowie wyznaczone zostały stałe punkty kontrolne, na których policjanci będą kontrolować stan techniczny autokarów oraz trzeźwość kierowców.

Policjanci wydziału prewencji odwiedzą miejsca zimowego odpoczynku, będa rozmawiać z dziećmi, młodzieżą oraz opiekunami na temat bezpiecznych zachowań w czasie ferii. Kontrolować będa także  "dzikie lodowiska" i miejsca, gdzie może dochodzić do podawania i sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie reprezentowała podinsp. Alina Pieniążek.

Nie zabraknie policjantów także na stoku narciarskim w Przemyślu, gdzie zadbają oni o bezpieczeństwo wszystkich amatorów białego szaleństwa.

KWP w Rzeszowie / ig

  • Konferencja o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku
  • Konferencja o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku
  • Konferencja o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku
Powrót na górę strony