Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 10.01.2017

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. W mieszkaniu zajmowanym przez jednego z nich policjanci znaleźli ponad 500 porcji handlowych marihuany, 46 tabletek ekstazy i białą zbryloną substancję. Ponad 400 działek amfetaminy oraz podobną ilość prawdopodobnie dopalaczy w postaci białego proszku przejęli będzińscy kryminalni. To tylko jedne z wielu spraw prowadzonych przez policjantów. Dzięki ich pracy kolejna duża ilość środków odurzających nie trafi na rynek.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na co dzień zwalczaniem przestępczości związanej ze środkami odurzającymi na podstawie materiałów operacyjnych zatrzymali we Wrocławiu 18-letniego mężczyznę, przy którym znaleziono marihuanę.

Funkcjonariusze prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, w jednym z mieszkań na terenie miasta ujawnili kolejne środki odurzające. W sumie policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania podejrzanego miejsca ponad 500 porcji handlowych marihuany, 46 tabletek ekstazy i białą zbryloną substancję. Dodatkowo znaleziono także woreczki strunowe, wagi elektroniczne do porcjowania narkotyków oraz telefony komórkowe i pieniądze. W związku z tym zatrzymano 21-letniego mieszkańca Wrocławia.

18 i 21-latek trafili do policyjnego aresztu. Młodszy usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a starszy udzielania środków odurzających i posiadanie ich znacznych ilości.

Na podstawie zebranych dowodów sąd zastosował już wobec starszego z zatrzymanych tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Obecnie funkcjonariusze nadal zajmują się wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tej sprawy.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeżeli przedmiotem tego czynu jest znaczna ich ilość to do 10 lat, natomiast ten, kto w celu osiągnięcia korzyści udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej podlega karze pozbawienia wolności również w wymiarze do 10 lat.

***

Ponad 400 działek amfetaminy oraz podobną ilość prawdopodobnie dopalaczy w postaci białego proszku przejęli będzińscy kryminalni. Niebezpieczne środki policjanci znaleźli w mieszkaniu zajmowanym przez 21-latkę w Sławkowie. Zatrzymana wkrótce odpowie za udzielanie i sprzedaż narkotyków. Kobietę już teraz trafi "za kratki", bo jak się okazało, była poszukiwana listem gończym przez Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej.

Sukces ten, to efekt współpracy będzińskich kryminalnych zwalczających przestępczość narkotykową z policjantami z województwa małopolskiego. W trakcie prowadzonego w sąsiednim województwie postępowania, stróże prawa ustalili młodą kobietę zajmującą się handlem narkotykami. Wczoraj, 09.01.br., po południu, będzińscy policjanci zapukali do jednego z mieszkań w Sławkowie, w którym miała przebywać kobieta handlująca narkotykami. W trakcie przeszukania pomieszczeń śledczy znaleźli znaczne ilości narkotyków. W ręce policjantów wpadła amfetamina, z której można by było przygotować ponad 400 działek dilerskich oraz 350 gram białego proszku. Zlecone badanie da odpowiedź, czy zabezpieczona substancja, to dopalacze.

Dalszym losem zatrzymanej zajmie się prokurator i sąd. Grozi jej teraz nawet 10 lat więzienia. Kobieta po "rozliczeniu" jej z przestępczej działalności trafi do aresztu śledczego. Jak się bowiem okazało, była poszukiwana na podstawie listu gończego wydanego przez dąbrowski sąd.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Katowicach/ mw)

Powrót na górę strony