Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Afgańczycy ukryli się w naczepie TIR-a

Data publikacji 10.01.2017

Wczoraj późnym wieczorem policjanci odkryli dwóch obywateli Afganistanu, którzy wjechali na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, nie posiadając do tego tytułu prawnego. Ukryli się w przestrzeni ładunkowej ciężarówki jadącej z Bałkanów. Młodzi mężczyźni zostali już przekazani straży granicznej, trwają ustalenia co do ich wieku oraz tożsamości.

W poniedziałek około godziny 22 gliwicka policja została powiadomiona przez ochronę Śląskiego Urzędu Celnego w Gliwicach oraz kierowcę tira o podejrzanych hałasach dobiegających z naczepy samochodu ciężarowego. Z uwagi na panujące niskie temperatury (około -16 st. Celsjusza) policjanci zdecydowali o natychmiastowym przecięciu plomb i otwarciu kontenera.

Wewnątrz było dwóch zziębniętych młodych ludzi, którzy oświadczyli, że pochodzą z Afganistanu. Do ciężarówki mieli się dostać w niezauważony sposób w jednym z bałkańskich państw. Ukrywali się w przestrzeni ładunkowej wypełnionej rudą cynku (ciężarówka jechała aż z Czarnogóry). Policjanci przewieźli uchodźców do komendy, gdzie mężczyźni mogli się ogrzać i posilić, po czym przekazano ich funkcjonariuszom straży granicznej.

KWP w Katowicach / ig

Powrót na górę strony