Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzorowa postawa obywatelska

Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak i Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak spotkali się z mężczyznami, którzy zareagowali na widok brutalnej napaści na niepełnosprawną kobietę. Komendant i prezydent podziękowali oraz pogratulowali świadkom zdarzenia za wzorową reakcję, która niewątpliwie przyczyniła się do uratowania życia pokrzywdzonej.

10 stycznia br. szef leszczyńskich policjantów insp. Krzysztof Nowak oraz Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak zaprosili na nie świadków brutalnej napaści na niepełnosprawną kobietę, poruszającą się na wózku. Zdarzenie miało miejsce 3 stycznia br. na dworcu kolejowym w Lesznie. Dwa dni później Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował sprawcę usiłowania zabójstwa na okres trzech miesięcy.

Uczeń jednej z leszczyńskich szkół oraz pracownik kolei w jednej chwili zareagowali na widok przestępstwa. To oni udaremnili dalszy atak sprawcy na pokrzywdzoną, wezwali na miejsce służby ratownicze i przyczynili się do zatrzymania podejrzanego o usiłowanie zabójstwa.

Komendant i prezydent podziękowali oraz pogratulowali mężczyznom wzorowej, skutecznej i godnej naśladowania postawy. Podkreślili ich ważną rolę w uratowaniu życia kobiecie, jednocześnie wręczając listy gratulacyjne i upominki.

(KWP w Poznaniu / mw)

Powrót na górę strony