Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kilkadziesiąt kradzieży na cmentarzach

Data publikacji 11.01.2017

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez policjantów z powiatu kłodzkiego, a podejrzanym o liczne kradzieże na cmentarzach. Zatrzymanie podejrzanych to wynik pracy operacyjnej funkcjonariuszy. Łupem sprawców padały głównie kamienne wazony zamontowane na nagrobkach. Na podstawie przeprowadzonych czynności i zebranego materiału na chwilę obecną podejrzanym udowodniono ponad trzydzieści tego typu kradzieży. 

Zatrzymanie podejrzanych, to wynik pracy operacyjnej policjantów z Bystrzycy Kłodzkiej, którzy ustalili, że obaj mężczyźni jesienią ubiegłego roku okradali groby na cmentarzach znajdujących się na terenie gminy Bystrzycy Kłodzka. Ich łupem padały głównie kamienne wazony zamontowane na nagrobkach.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą, zatrzymani 18 i 27-latek dokonywali przestępstw wspólnie i w porozumieniu pod osłoną nocy. Następnie skradzione wazony sprzedawali, a zarobionymi w ten sposób pieniędzmi się dzielili.

Na podstawie przeprowadzonych czynności i zebranego materiału podejrzanym na chwilę obecną udowodniono ponad trzydzieści kradzieży na cmentarzach. Funkcjonariusze ustalili też, że zatrzymani mają na swoim koncie również dwa włamania do zbiorników w zaparkowanych samochodach i kradzież paliwa.

Jak się okazało, 27-latek był już karany i wymienionych przestępstw dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa.

Teraz o dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd. Za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

Powrót na górę strony