Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kilka tysięcy dodatkowych służb dzięki wsparciu finansowemu władz Torunia

Data publikacji 11.01.2017

Dzięki podpisanemu porozumieniu przez Prezydenta Miasta Torunia i Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu od początku marca do końca ubiegłego roku policjanci zrealizowali 3 tys. dodatkowych służb. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców magistrat na ten cel przekazał kwotę 420 tys. zł. Współpraca z władzami Torunia w tym zakresie trwa już kilka lat.

Do końca grudnia ubiegłego roku toruńscy policjanci zrealizowali 3000 dodatkowych służb na rzecz Torunia. Wszystko w ramach podpisanego w lutym 2016 roku porozumienia pomiędzy Komendą Miejską Policji w Toruniu a Gminą Miasta Toruń. W ramach współpracy i przekazanych przez magistrat pieniędzy w kwocie 420 tys. złotych funkcjonariusze tylko w ubiegłym roku zrealizowali na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta kilka tysięcy dodatkowych służb.

Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi najczęściej były to umundurowane patrole piesze. Funkcjonariusze kierowani byli w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole można było spotkać między innymi na terenie Starego Miasta oraz podczas imprez organizowanych w mieście.

W minionym roku, w ramach zrealizowanych od początku marca do końca grudnia dodatkowych służb patrolowych, policjanci wylegitymowali 10 828 osób. W ramach tego 2226 razy byli wzywani na interwencję, zatrzymali 80 sprawców przestępstw, 45 osób poszukiwanych oraz 10 osób nietrzeźwych, które kierowały pojazdami. Ponadto, ukarano mandatem karnym 1695 osób, które popełniły wykroczenia. Policjanci w trakcie odbytych służb skontrolowali 4014 pojazdy i zatrzymali 186 dowodów rejestracyjnych. Do izby wytrzeźwień trafiły 144 osoby.

KWP w Bydgoszczy / ig

Powrót na górę strony