Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Koszalińscy policjanci zabezpieczyli 1 kg narkotyków

Data publikacji 11.01.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli blisko 1 kilogram narkotyków i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzut dotyczący wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Z informacji jaką posiadali koszalińscy kryminalni wynikało, że podejrzani mężczyźni mogą próbować przewieźć narkotyki z jednego z państw członkowskich UE do Polski. Te ustalenia potwierdziły się, a kryminalni znaleźli i zabezpieczyli u podejrzanych blisko 1 kilogram narkotyków.

19 i 21-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji. Zabezpieczony susz poddany został badaniom przez technika kryminalistyki, które potwierdziły, że jest to marihuana (990 gramów) oraz haszysz o wadze prawie 1 grama. 

Po zebraniu przez policjantów niezbędnego materiału dowodowego, mężczyźni usłyszeli zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających. Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Najbliższe trzy miesiące 19 i 21-latek spędzą  w areszcie. Mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

 

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony