Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w ramach policyjnego programu „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu”

Data publikacji 11.01.2017

W styczniu br. odbyło się spotkanie w ramach III edycji programu prewencyjnego opracowanego przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu pn. „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu”. Całe przedsięwzięcie skierowane jest do czynnych zawodowo pań, które na co dzień mają kontakt z sytuacjami stresowymi, zagrożonych różnymi formami przemocy, ale przede wszystkim pragnących nabyć umiejętności pokonywania lęku przed napastnikiem.

Uczestników III edycji programu prewencyjnego pn. „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu” powitali, Naczelnik Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu - podinsp. Krzysztof Gawlik, podkom. Ewelina Rosa oraz gospodarz szkolenia - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 28 we Wrocławiu Pani Aldona Olechno.

Tematem spotkania były teoretyczne i praktyczne aspekty bezpieczeństwa kobiet czynnych zawodowo. W trakcie zajęć policjantki i policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej i Profilaktyki Społecznej wrocławskiej komendy miejskiej: mł. asp. Justyna Szeglowska, sierż. szt. Michał Kawalec oraz sierż. Łukasz Raczkowski poruszyli m.in. kwestie profilaktyki uzależnień oraz konsekwencji zdrowotnych, społecznych i prawnych sięgania po substancje zabronione. Omówiono tematykę cyberprzemocy oraz innych zagrożeń w wirtualnym świecie.

Istotnym elementem spotkania był blok poświęcony szeroko pojętej definicji bezpieczeństwa osobistego. Uczestniczki miały możliwość wzięcia udziału, w przeprowadzonych przez instruktorów samoobrony zajęciach, które pozytywnie wpływają na kondycję fizyczną i sprawność psychomotoryczną, ale przede wszystkim kształtują podstawowe umiejętności i zachowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Spotkanie w ramach policyjnego programu „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu”
  • Spotkanie w ramach policyjnego programu „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu”
  • Spotkanie w ramach policyjnego programu „Bezpieczna Kobieta w Bezpiecznym Otoczeniu”
Powrót na górę strony