Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie czujesz się bezpiecznie? Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 11.01.2017

Z początkiem września 2016 roku w województwie lubuskim ruszyła aplikacja ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, na której każdy może zaznaczyć miejsca gdzie według niego jest niebezpiecznie. Każdy sygnał naniesiony na mapę jest sprawdzany przez lubuskich policjantów. Analizując cztery miesiące działania tego internetowego narzędzia, należy stwierdzić, że spełnia oczekiwania Lubuszan.

9 września ubiegłego roku informowaliśmy, że na stronach internetowych jednostek Policji garnizonu lubuskiego ruszyła ,,Krajowa Mapa Zagrożenia Bezpieczeństwa”. Aplikacja daje mieszkańcom możliwość zgłoszenia miejsc, w których występują zagrożenia bezpieczeństwa. Kiedy zgłoszenie trafi na mapę, będzie wyświetlone w kolorze zielonym. Policja od tego momentu ma dwa dni na zapoznanie się z nim i przyjęcie zgłoszenia do weryfikacji.

W trakcie działania internetowej mapy zagrożeń obejmującej teren powiatu wschowskiego należałoby stwierdzić, że zgłaszane problemy dotyczyły przede wszystkim łamania przepisów drogowych, w tym głównie przekroczenia dopuszczalnej prędkości oraz niewłaściwego parkowania pojazdów. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, gromadzenia się młodzieży, niewłaściwej infrastruktury drogi. Analizując cztery miesiące funkcjonowania internetowego narzędzia kontaktu mieszkańców powiatu wschowskiego z policją, śmiało można stwierdzić, że większość zgłoszeń w wyniku weryfikacji zostało potwierdzonych, a następnie rozwiązanych.

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest kolejnym narzędziem służącym do kontaktu mieszkańców z Policją. Każde zagrożenie jest i będzie sprawdzane.

KWP w Gorzowie Wlkp. / ig

Powrót na górę strony
Polska Policja