Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymali nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 12.01.2017

Policjant z pińczowskiej komendy w dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało, 41- letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policjant z Garwolina wracając po służbie do domu, zauważył leżącego w rowie rozbitego volkswagena. W pobliżu leżał nieprzytomny mężczyzna. Funkcjonariusz natychmiast udzielił mu pomocy. Okazało się, że nie odniósł żadnych poważnych obrażeń, ale był pijany.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 11.01.br., około godziny 21. Policjant z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie jadąc swoim samochodem jedną z ulic, zauważył jadące za nim BMW i dziwnie zachowującego się kierowcę. Samochód wytracał prędkość, a następnie przyspieszał. Kilka razy podejmował próbę minięcia pojazdu, którym jechał funkcjonariusz. W związku z tym policjant po zatrzymaniu się na stacji benzynowej, na której zaparkowało również BMW, podjął czynności zmierzające do udaremnienia kierowcy dalszej jazdy. O tej sytuacji poinformował dyżurnego jednostki. Na miejsce przyjechali mundurowi. Okazało się, że kierujący BMW to 41-letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego, który w swoim organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. 

Szybka reakcja policjanta oraz jego czujność prawdopodobnie zapobiegły tragedii, do której mogło dojść, biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne panujące na drodze.

***

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie w poniedziałkową noc wracał do domu po służbie. W miejscowości Borowie, na drodze krajowej 76 zauważył leżącego w rowie rozbitego volkswagena. Nieopodal pojazdu leżał mężczyzna, był nieprzytomny.

Funkcjonariusz natychmiast o zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego garwolińskiej komendy, a sam ruszył na pomoc. Jak się okazało, 27-letni kierowca pojazdu nie odniósł poważnych obrażeń, a jedynie spał na ponad 10 stopniowym mrozie, mając jak wykazało później badanie ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Prawdopodobnie 27-latek zmarłby na skutek wychłodzenia, gdyby nie udzielona przez policjanta pomoc.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości.

(KWP w Kielcach, KWP zs. w Radomiu / mw, ig)

Powrót na górę strony