Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rekieterzy zza... zachodniej granicy

Data publikacji 20.03.2006

Dwóch obywateli Niemiec, którzy grozili właścicielowi hotelu w Szczecinie, zostało zatrzymanych przez zachodniopomorskich policjantów. Zatrzymani żądali od hotelarza dużej ilości pieniędzy. Zorganizowana przez funkcjonariuszy zasadzka udaremniła realizację ich planu. W trakcie zatrzymania obaj mężczyźni byli tak zaskoczeni, że nie stawiali żadnego oporu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszami jednego ze szczecińskich komisariatów zatrzymali dwóch obywateli Niemiec.

Na podstawie wcześniej uzyskanej informacji ustalono, że sprawcy grozili jednemu z właścicieli hotelu w Szczecinie, żądając od niego dużej ilości pieniędzy. Policyjne działania pozwoliły ustalić datę i miejsce spotkania. Policjanci podjęli obserwację wskazanego hotelu i zorganizowali zasadzkę. W trakcie zatrzymania 37-letni obywatel Niemiec i jego 45-letni kolega byli tak zaskoczeni, że nie stawiali  żadnego oporu.

Obecnie ustalane są wszystkie okoliczności zdarzenia. Za usiłowanie wymuszenia grozi zatrzymanym osobom nawet 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony