Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Może odpowiedzieć za kradzież bmw i uszkodzenie dwóch radiowozów

Data publikacji 12.01.2017

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który poruszał się kradzionym bmw. Chcąc uniknąć zatrzymania uszkodził dwa radiowozy. Niewykluczone, że usłyszy zarzut kradzieży pojazdu.

11 stycznia 2017 roku policjanci zostali powiadomieni, że sprzed bloku na łódzkim osiedlu Teofilów zostało skradzione bmw serii 3. Właściciel wycenił straty na 30 tysięcy złotych. Analizą kradzieży zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość samochodową. Ich ustalenia wskazywały, że samochód może pojawić się w rejonie Aleksandrowa Łódzkiego. Policjanci namierzyli bmw około godziny 17:50 poruszające się drogą 71 w kierunku Konstantynowa Łódzkiego. Gdy kierujący zatrzymał się na światłach  przy skrzyżowaniu z ulicą Niesięcin policjanci zablokowali z dwóch stron bmw. Siedzący za kierownicą zamiast podporządkować się wydawanym przez funkcjonariuszy poleceniom, próbował uciekać. Wycofał bmw uderzając w radiowóz, a następie ruszył do przodu i uszkodził drugi. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, a podejrzewany został zatrzymany. Jak sie okazało, zatrzymany 39-latek był również poszukiwany listem gończym do osadzenia w zakładzie karnym.

Policjanci zabezpieczyli kradzione bmw, które w najbliższym czasie zostanie przekazane prawowitemu właścicielowi. Niewykluczone, że zatrzymany usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • zabezpieczone auto
  • zatrzymany prowadzony przez policjantkę
  • zatrzymany prowadzony przez policjantkę
Powrót na górę strony