Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo tymczasowo aresztowany

Data publikacji 12.01.2017

Sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące młodego mężczyznę zatrzymanego przez policjantów z Ząbkowic Śląskich, a podejrzanego o zabójstwo kobiety ze szczególnym okrucieństwem. Do zbrodni doszło 9 stycznia 2017 r. Za przestępstwo, o które mężczyzna jest podejrzany, grozić mu może teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek, 09.01.br., przed południem, policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że na jednym z ząbkowickich osiedli doszło do zabójstwa młodej kobiety. Niemalże w tym samym czasie do tamtejszej komendy zgłosił się 20-latek, który oświadczył, że zabił dziewczynę.

Mężczyzna w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa został zatrzymany. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie pojechali funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli miejsce tragedii, a także przeprowadzili tam szczegółowe oględziny.
Po wykonaniu wszelkich niezbędnych czynności i zebraniu materiału dowodowego, mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Tam usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sąd na wniosek prokuratury, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Mężczyźnie za czyn, o który jest podejrzany, grozić może teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Obecnie w dalszym ciągu policja i prokuratura wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP we Wrocławiu/ mw)

Powrót na górę strony