Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ostrzegali w kościołach przed oszustami

Data publikacji 12.01.2017

Policjanci z Ursusa wspólnie z przedstawicielem Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Ursusie spotkali się w Kościele pw. Św. Józefa oraz w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z wiernymi i ostrzegali ich przez różnego rodzaju oszustwami, na które zawłaszcza narażone są osoby starsze.

Policjanci cały czas informują o oszustwach metodą na tzw. wnuczka czy policjanta i podpowiadają, jak nie stać się ich ofiarą. Mimo to starsze osoby wciąż padają ofiarami przestępców.

Tym razem dzielnicowi z Komisariatu Policji w Ursusie wspólnie z przedstawicielem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w porozumieniu z księdzem proboszczem spotkali się z wiernymi w kościele pw. św. Józefa oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Policjanci poruszyli temat oszustw na tzw. wnuczka, funkcjonariusza Policji oraz urzędnika, na które narażeni są szczególnie ludzie starsi. Funkcjonariusze przestrzegali, by nie ufać obcym, nieznajomych nie wpuszczać do domu  oraz wręczali ulotki informacyjne.

Jak nie stać się ofiarą oszustów?

Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.

Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie.

Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.

W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną . Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.

(KSP / mw)

  • Policjanci ostrzegali w kościołach przed oszustami
  • Policjanci ostrzegali w kościołach przed oszustami
Powrót na górę strony