Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki i gotówka zabezpieczone przez policjantów

Data publikacji 13.01.2017

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców przejęli ponad 1 kilogram narkotyków oraz zabezpieczyli ponad 300 tys. zł. Po wstępnych badaniach ustalono, że zabezpieczonym środkiem odurzającym jest marihuana. Zatrzymany do sprawy 25-letni Daniel S. został już doprowadzony do wolskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

Do zatrzymania osoby podejrzewanej o przestępstwa narkotykowe doszło we wtorek, 10.01.br., na jednym z osiedli warszawskiego Bemowa. Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców kilka minut po 17 zauważyli pojazd marki volvo, w którym mogła znajdować się znaczna ilość narkotyków. Gdy tylko kierujący zaparkował auto, został natychmiast zatrzymany. W czasie przeszukania samochodu w bagażniku policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 1 kilogram suszu roślinnego, który po badaniach okazał się marihuaną.

Policjanci z Danielem S., udali się do mieszkania w pobliskim bloku, gdzie czasowo zamieszkiwał zatrzymany. Tam w lokalu funkcjonariusze ujawnili wagi, torebki strunowe kilka telefonów komórkowych oraz w różnych częściach mieszkania gotówkę w łącznej kwocie ponad 300 tys. zł, którą zabezpieczono na poczet przyszłych kar.

Policjanci po zebraniu materiału w tej sprawie doprowadzili Daniela S. do wolskiej prokuratury, gdzie zatrzymany 25-latek usłyszał zarzuty za wprowadzanie do obrotu i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za te czyny grozi do 12 lat więzienia.

(KSP / mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • zabezpieczona gotówka
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony