Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mając 1,7 promila jechał po Wrocławiu ponad 90 km/h

Data publikacji 13.01.2017

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali na terenie miasta nietrzeźwego kierowcę samochodu. Po sprawdzeniu okazało się, że ma on 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał jedną z ulic we Wrocławiu z prędkością ponad 90 km/h. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu ds. zwalczania agresji na drodze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu patrolując ulice miasta radiowozem nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator zauważyli przy ul. Sobieskiego pojazd jadący z nadmierną prędkością. Kierujący toyotą poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością ponad 90 km/h. W związku z tym policjanci zatrzymali pojazd do kontroli.

W czasie wykonywanych czynności funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wyczuli od 51-letniego kierującego silną woń alkoholu. W związku z tym sprawdzono jego trzeźwość. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy. Samochód został zabezpieczony przez osobę z rodziny.

Mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film Mając 1,7 promila jechał po Wrocławiu ponad 90 km/h

Pobierz plik Mając 1,7 promila jechał po Wrocławiu ponad 90 km/h (format mp4 - rozmiar 6.37 MB)

Powrót na górę strony