Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja

Data publikacji 13.01.2017

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, gdy kradł elementy konstrukcyjne z terenu budowy drogi. Został zauważony przez funkcjonariusza z wydziału kryminalnego, który był w czasie wolnym od służby. Natychmiastowe skoordynowane działania z oficerem dyżurnym jednostki doprowadziły do zatrzymania przez policjantów podejrzanego o tą kradzież. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie. Zatrzymanemu udowodniono również kradzieże paliwa z pojazdów używanych do budowy tej drogi. Za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, bezpośrednio po dokonanym przestępstwie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże mienia z terenu budowy drogi S3. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego.

Mężczyznę, który kradł elementy metalowe z budowy, zauważył policjant wydziału kryminalnego jednostki, który był w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz natychmiast wszedł w kontakt z oficerem dyżurnym, który od razu na miejsce skierował policjantów. Sprawca po kradzieży wjechał na teren Polkowic, gdzie został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

W jego samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście elementów konstrukcyjnych używanych do budowy drogi S3 o łącznej wartości ponad 1,5 tysiąca złotych.

Skradzione mienie zostało w całości odzyskane przez policjantów.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie z udziałem zatrzymanego, funkcjonariusze na podstawie zebranego materiału dowodowego, udowodnili mu dodatkowo kradzież paliwa z pojazdów wykorzystywanych do prac przy budowie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty za przestępstwa, o które jest podejrzany.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za kradzież mienia grozi kara do 5, natomiast sprawcy kradzieży z włamaniem grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony