Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukał seniorkę - najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 16.01.2017

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszukanie seniorki. Podejrzany namówił kobietę do wypłacenia oszczędności z konta zagrożonego rzekomym atakiem hakerów i przesłanie ich przelewem pocztowym. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w Warszawie.

Policjanci z Gryfina przyjęli od  94-letniej seniorki zawiadomienie o oszustwie. Według relacji zgłaszającej kobiety zadzwonił do niej mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji. Dzwoniący poinformował, że jej konto jest zagrożone przez hakerów i dlatego polecił jej aby wypłaciła swoje oszczędności i przesłała je szybkim przelewem pocztowym. Seniorka poprosiła swoją córkę, aby dokonała tego przelewu.

Dopiero wieczorem kobiety zorientowały się, że zostały oszukane. Kryminalni z Gryfina, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że sprawca dzwonił do seniorki zza granicy, a przelew pocztowy został odebrany w Warszawie.

Dalsze ustalenia mundurowych doprowadziły do  zatrzymania 47-letniego mieszkańca Warszawy, który jak się okazało, odebrał w stolicy przesłane przez seniorkę z powiatu gryfińskiego pieniądze. Mężczyzna został przekazany policjantom z Gryfina.

Podejrzewany  usłyszał zarzut oszustwa z innymi osobami. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy został przesłany do prokuratury, która wystąpiła z wnioskiem o areszt dla 47-latka. Za ten czyn może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Gryfinie, na wniosek prokuratora, zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zarzutów oraz zatrzymań.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony