Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowani przed wychłodzeniem

Data publikacji 16.01.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich pełniąc służbę patrolową zauważyli w przydrożnym rowie leżącego mężczyznę. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pomocy i dzięki ich działaniom 55–latkowi już nie zagraża niebezpieczeństwo. Również w sobotni wieczór policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie udzielili pomocy 39 –latkowi, który od dłuższego czasu siedział na ławce jednego z przystanków autobusowych w okolicy Ożarowa. Mundurowi przewieźli zmarzniętego mężczyznę do najbliższego schroniska, gdzie w cieple spędził mroźną noc.

W sobotę, 14.01.br., wieczorem, policjanci z koneckiej drogówki pełnili służbę na terenie powiatu. Podczas patrolowania jednej z miejscowości w gminie Stąporków mundurowi zauważyli, że w przydrożnym rowie leży osoba, która oprócz głowy cała jest przykryta śniegiem. Policjanci natychmiast się zatrzymali. Po chwili okazało się, że w śniegu leżał kompletnie pijany 55–letni mieszkaniec tej samej gminy. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy i uchronili go przed wychłodzeniem. Cały i zdrowy mężczyzna ostatecznie trafi pod opiekę swojej rodziny.

***

W miniony sobotni wieczór dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Opatowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, iż na ławce przystanku autobusowego znajdującego się w okolicy Ożarowa od dłuższego czasu siedzi nieruchomo mężczyzna. Natychmiast we wskazane miejsce zostali skierowani funkcjonariusze opatowskiej jednostki. Po chwili na miejscu policjanci zastali zmarzniętego 39-latka, który przekazał stróżom prawa, że prowadzi wędrowniczy tryb życia i nie posiada stałego miejsca zamieszkana. Z uwagi na niską temperaturę funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do najbliższego schroniska, gdzie 39 –latek spędził noc.  Dzięki czujności i prawidłowej obywatelskiej postawie osoby zgłaszającej, policjanci udzielili pomocy mężczyźnie, a tym samym  uratowali go przed wychłodzeniem.

(KWP w Kielcach / mw, ig)

Powrót na górę strony