Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego za spowodowanie wypadku, w którym został ranny policjant

Data publikacji 17.01.2017

Kryminalni z inowrocławskiej komendy doprowadzili do oskarżyciela oraz sądu 42-letniego mieszkańca gminy Rojewo. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem bez uprawnień i spowodowanie wypadku drogowego, w którym został ranny policjant. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w niedzielę (15 stycznia br.), krótko po północy, na terenie miejscowości Chrząstowo, pow. inowrocławski. Policyjny patrol zatrzymał do kontroli renault. W trakcie wykonywania przez mundurowych czynności nagle, z dużą prędkością, nadjechał opel vectra. Pojazd jechał bez włączonych świateł i z impetem uderzył najpierw w radiowóz, a potem w kontrolowane auto. Siła uderzenia była tak duża, że renault przemieściło się na lewy pas, uderzając w jednego z policjantów. Potrącony funkcjonariusz doznał obrażeń i trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierującym oplem vectrą, 42-letni mieszkaniec gminy Rojewo, został natychmiast zatrzymany. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo została od niego pobrana krew do badań. 42-latek trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie następnego dnia (16 stycznia br.) podejrzanemu mężczyźnie zarzutów polegających na tym, że jadąc bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości spowodował wypadek drogowy, w którym obrażeń ciała doznał jeden z policjantów. Śledczy ustalili też, że 42-latek już wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, dlatego czeka go surowsza kara.

Jeszcze wczoraj (16 stycznia br.) z aktami sprawy zapoznał się sąd, który rozpatrzył pozytywnie wniosek policji i prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 42-letni trafił na 2 miesiące za kraty. Kara pozbawienia wolności z jaką musi się teraz liczyć aresztowany to 5 lat.

KWP w Bydgoszczy / ig

  • Areszt dla podejrzanego za spowodowanie wypadku, w którym został ranny policjant
  • Areszt dla podejrzanego za spowodowanie wypadku, w którym został ranny policjant
  • Areszt dla podejrzanego za spowodowanie wypadku, w którym został ranny policjant
Powrót na górę strony