Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli bezdomnym

Data publikacji 17.01.2017

Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami OPS pomogli schorowanemu 71-latkowi, który potrzebował pomocy. Mężczyzna został przewieziony do placówki, w której znajdzie schronienie oraz otrzyma niezbędną pomoc. Pamiętaj - Twój telefon może ocalić komuś życie. Dzwoń pod bezpłatne numery: 997 lub 112. Kujawsko-pomorskie policyjne działania ukierunkowane na niesienie pomocy bezdomnym również przynoszą efekty. Dyżurni i dzielnicowi z Inowrocławia odbierają sygnały, gdzie takie osoby przebywają, śpią, czy urządziły sobie doraźny nocleg. Trudno jest zimę przetrwać w tak ekstremalnych warunkach. Dlatego, policjanci w dalszym ciągu zachęcają mieszkańców do informowania służb o bezdomnych, którzy szczególnie teraz potrzebują pomocy.

Wspólne działania policjantów z Cybinki i pracowników OPS najprawdopodobniej uratowały życie 71-letniemu mężczyźnie. W ramach akcji "Zima 2016/2017" kontrolowano miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne i bezradne. Podczas działań funkcjonariusze natrafili na starszego i schorowanego mężczyznę, który ze względu na problemy z poruszaniem się nie opalał sobie mieszkania.

Aby uchronić mężczyznę przed zgubnymi skutkami niskiej temperatury, panującymi nie tylko na dworze ale również w mieszkaniu wezwano na miejsce karetkę pogotowia i zapewniono 71-latkowi miejsce w ośrodku pomocowym. Dostarczono również mężczyźnie ciepły posiłek i ubrania. Mężczyzna został już przewieziony do placówki, w której bezpiecznie przetrwa zimę oraz otrzyma niezbędną pomoc i opiekę. Kiedy temperatura gwałtownie spada pamiętajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i informujmy Policję, Straż Miejską, OPS, pogotowie ratunkowe, gdy zauważymy osobę narażoną na utratę zdrowia, życia.

Wystarczy zadzwonić pod numer 112, 997 lub 986. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie !!!

***

Nie dajmy zamarznąć ludziom, którzy nie mają stałego miejsca pobytu. Bezdomni, bo o nich mowa, często sami decydują się na takie życie. Jednak warto o nich zawalczyć i oferować im pomoc.

Dlatego, dzielnicowi rewiru I z Inowrocławia st. asp. Łukasz Bierła i mł. asp. Mariusz Grąźlewski nie poprzestają na jednorazowych wizytach w miejscach, gdzie bezdomni przebywają. Najczęściej są to prowizoryczne budynki, altany działkowe, rudery, których stan grozić może nawet zawaleniem. Zamieszkujące tam osoby często dogrzewają się czym tylko można, co może stanowić zagrożenie pożarowe. Zapobiegajmy tragediom!

Ostatnio dzielnicowi kontrolowali opuszczone budynki w Szymborzu. Mundurowi napotkane osoby kierują do placówek pomocowych, gdzie można przynajmiej spędzić ten trudny czas w cieple i otrzymać ciepły posiłek.

KWP w Gorzowie Wlkp., KWP w Bydgoszczy / ig

  • Pomogli bezdomnym
  • Pomogli bezdomnym
  • Pomogli bezdomnym
Powrót na górę strony