Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Codzienna służba obywatelom

Data publikacji 17.01.2017

Kamery legnickiego Urzędu Miasta zarejestrowały moment, kiedy policjant zatrzymał ruch, by przeprowadzić przez jezdnię staruszkę. Większość takich historii pozostaje pomiędzy funkcjonariuszem a daną osobą. Tym razem media dostrzegły, że policjanci to ludzie, którzy przede wszystkim pomagają a nie ścigają.

Zdarzenie miało miejsce na jednej z głównych ulic Legnicy. Tego dnia tj w sobotę 14 stycznia przed godziną 9:00 służbę pełnił policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Legnicy. Kiedy zobaczył starszą kobietę przechodzącą przez jezdnię zatrzymał radiowóz, włączył sygnały błyskowe by ostrzec innych uczestników ruchu o zagrożeniu i .... przeprowadził seniorkę na drugą stronę jedni. Po chwili ruch został przywrócony.

Materiał publikujemy nie po to, by się chwalić, ale by pokazać, że praca w policji to przede wszystkim służba. Dbanie o bezpieczeństwo obywateli to nasz priorytet. W tej historii nikomu nic się nie stało, ale gdyby kobieta przekroczyła środek jedni i weszła przed nadjeżdżające pojazdy finał mógłby być fatalny.

(KGP / dm / foto i video Urząd Miasta w Legnicy)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.2 MB)

Powrót na górę strony