Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank zatrzymany

Data publikacji 19.01.2017

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o grudniowy rozbój w placówce bankowej w Rzeszowie. Grożąc kasjerce zrabował kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zatrzymany na swoim koncie ma także nieudany napad na inną placówkę bankową. Kluczowe do ustalenia podejrzanego były zapisy monitoringu. Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionych pieniędzy. Mężczyzna przyznał się do winy.

Do rozboju w banku doszło 19 grudnia 2016 roku. Zamaskowany mężczyzna wszedł do placówki banku i przedmiotem przypominającym broń sterroryzował kasjerki. Po zrabowaniu kilkudziesięciu tysięcy złotych uciekł. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz zapisy monitoringu. 

Ustaleniem podejrzanego zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Niezależnie od zbieranych informacji funkcjonariusze dokładnie przeglądali zapisy z monitoringów. W opinii policjantów ten sam mężczyzna tydzień wcześniej usiłował dokonać rozboju w innym banku. Tam jednak nie doszło do kradzieży pieniędzy. Po kilku tygodniach pracy, na podstawie zebranych informacji i ustaleń, policjanci wytypowali podejrzanego. Policjant z Nowego Miasta przeglądając zapisy z monitoringu, wstępnie rozpoznał podejrzanego - 46-letniego mieszkańca Rzeszowa. 

W poniedziałek, 16.01.br., policjanci zatrzymali podejrzanego w jego domu. Odzyskali również część skradzionych pieniędzy. Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności tych zdarzeń zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Już podczas pierwszych czynności mężczyzna przyznał się do obu czynów. Powodem napadów były kłopoty finansowe i konieczność spłaty długów. 

Zebrany materiał dowodowy przekazano do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty rozboju i usiłowania rozboju. Sąd Rejonowy w Rzeszowie objął podejrzanego trzymiesięcznym aresztem.

(KWP w Rzeszowie / mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów

Film Sprawca napadu na bank zatrzymany

Pobierz plik Sprawca napadu na bank zatrzymany (format mp4 - rozmiar 7.17 MB)

Powrót na górę strony