Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje hurtowej ilości blachy w rękach krakowskich policjantów

Data publikacji 20.01.2017

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VIII w Krakowie przy współpracy z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali osiem osób podejrzanych o kradzież blachy z jednej z nowohuckich firm.

Od kilku tygodni do krakowskich policjantów docierały informacje dotyczące osób kradnących hurtowe ilości blachy z jednej z nowohuckich firm. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania operacyjne w celu wykrycia i zatrzymania osób zamieszanych w proceder. Ustalili, że złodzieje dwukrotnie, w grudniu ubiegłego roku, skradli łącznie 50 ton blachy o wartości około 100 tys. złotych. Wśród sprawców znalazło się trzech pracowników firmy ochraniającej zakład, czterech pracowników zakładu, oraz kierowca.

Pracownicy ochrony wbrew wewnętrznym regulacjom wpuszczali na teren firmy samochód ciężarowy. Kierowca nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających do wjazdu. Następnie ciężarówka przejeżdżała w umówione miejsce, gdzie pozostali „współpracownicy” ładowali kradziony towar. Po załadunku samochód bez przeszkód opuszczał teren zakładu.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani, usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Część z nich przyznała się do winy. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych oraz poręczeń majątkowych. Ponadto zabezpieczono u nich gotówkę i pojazdy o łącznej wartości około 300 tys. złotych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji VIII w Krakowie. Ma ono charakter rozwojowy, przewidywane są dalsze zatrzymania.

KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony