Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali poszukiwanego w czasie wolnym od służby

Data publikacji 20.01.2017

Dwóch policjantów z komisariatu Toruń Podgórz w czasie wolnym od służby, w jednym ze sklepów przy ul. Poznańskiej, zatrzymało mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 35-latek był poszukiwany przez toruński sąd m.in. za kradzieże. Teraz spędzi za kratami najbliższe dwa lata.

Wczoraj, 19.01.br., około 17:00, jeden z funkcjonariuszy z Komisariatu Toruń Podgórz w czasie wolnym od służby, będący na zakupach w jednym ze sklepów w tej dzielnicy, zauważył wśród klientów sklepu poszukiwanego mężczyznę. Policjant bez chwili zastanowienia zadzwonił do swojego kolegi po fachu, z tego samego komisariatu, by się upewnić. Z tej racji, że funkcjonariusz, do którego zadzwonił mieszka w pobliżu sklepu pospieszył koledze na pomoc.

Poszukiwany został zatrzymany przez policjantów na parkingu, gdy szedł do auta. Obaj dokonali zatrzymania poszukiwanego, gdy ten zmierzał już  parkingiem do swojego auta.

Jak się okazało, w 2015 roku sąd rejonowy wydał za 35-latkiem list gończy, bo ciążył na nim wyrok za sprawy z przeszłości. Policjantom był  znany z rozbojów i licznych kradzieży. Mężczyzna trafił prosto do celi aresztu, gdzie przyjdzie mu teraz spędzić prawie dwa lata.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony