Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legnicki policjant wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Komendanta Głównego Policji

Data publikacji 20.01.2017

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak oraz Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk wyróżnli i nagrodzili asp. Marcina Webera - funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy za wzorową postawę w służbie na rzecz społeczeństwa. Interwencję policjanta, który udzielił pomocy starszej pani, zarejestrowały kamery legnickiego Urzędu Miasta, a film obiegł ogólnopolskie media. List gratulacyjny funkcjonariuszowi wręczył Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, uczestniczący w odprawie służbowej, podsumowującej pracę dolnośląskiej Policji w 2016 roku.


Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk podczas odprawy służbowej podsumowującej pracę dolnośląskiej Policji w 2016 roku odczytał, a następnie wręczył list gratulacyjny od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, skierowany do asp. Marcina Webera - funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policjant został wyróżniony i nagrodzony przez ministra za wrażliwość i wzorową, godną naśladowania postawę. Zarejestrowana kamerami monitoringu miejskiego interwencja funkcjonariusza w Legnicy, podczas której po wstrzymaniu ruchu pojazdów na kilkupasmowej jezdni, pomaga on starszej pani o ograniczonej sprawności ruchowej przejść przez jezdnię, spotkała się z szerokim oddźwiękiem wśród społeczności lokalnej i w ogólnopolskich mediach. Cała sytuacja zakończyła się dla starszej pani bezpiecznie. Gdyby kobieta przekroczyła jednak środek jezdni i weszła przed nadjeżdżające pojazdy finał mógłby być tragiczny.

Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk dziękując funkcjonariuszowi za zaangażowanie wskazał też, że jego zachowanie jest esencją tego, co nazywamy służbą na rzecz społeczeństwa i dbaniem o jego bezpieczeństwo. Sam policjant twierdzi, że zachował się tak, jakby zachował się każdy inny funkcjonariusz w takiej sytuacji.

KWP we Wrocławiu / ws
 

  • Legnicki policjant wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • Legnicki policjant wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
  • Legnicki policjant wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Film Legnicki policjant wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Komendanta Głównego Policji

Pobierz plik Legnicki policjant wyróżniony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Komendanta Głównego Policji (format mp4 - rozmiar 25.2 MB)

Powrót na górę strony