Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie dały się oszukać

Data publikacji 22.01.2017

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek. Tylko w ubiegłym tygodniu oszuści podając się za krewnych i policjantów trzykrotnie próbowali oszukać starsze osoby. Właściwa postawa mieszkanek Parczewa doprowadziła do tego, że naciągacze nie osiągnęli swojego celu. Pamiętajmy, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznajomym.

Do zdarzenia doszło na przestrzeni ostatnich dni w Parczewie. Do jednej z mieszkanek Parczewa zadzwonił mężczyzna, który twierdził, że jest jej synem. Prosił kobietę o przekazanie ponad 30 tysięcy złotych, ponieważ spowodował wypadek.

Do słuchawki poprosił też innego mężczyznę. Ten z kolei przedstawił się jako funkcjonariusz policji i potwierdził wersje poprzednika. Obaj też przekonywali, że w zdarzeniu drogowym zostały ranne trzy osoby, a taka suma pieniędzy pomoże polubownie załatwić sprawę.Kobieta nie dała się jednak nabrać.

W taki sam sposób, mężczyźni próbowali oszukać jeszcze dwie inne kobiety z Parczewa. Za każdym razem przedstawiali bardzo podobną historię. Na szczęście i pozostałe panie były bardzo czujne.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

KWP w Lublinie / ws 

Powrót na górę strony