Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabójstwo na Siedlcach

Data publikacji 22.01.2017

Po niespełna godzinie od otrzymania informacji o zabójstwie 55-letniego mężczyzny, kryminalni z Suchanina zatrzymali sprawcę. Podejrzany to 61-letni mieszkaniec Gdańska. Wczoraj usłyszał zarzut zabójstwa, a dzisiaj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Policjanci znaleźli narzędzie zbrodni, czyli siekierę którą zadał śmiertelne ciosy. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek, 20.01.br., po południu, pogotowie ratunkowe powiadomiło dyżurnego gdańskiej Policji o śmierci 55-letniego mężczyzny. Gdy policjanci przyjechali namiejsce, nie mieli już żadnych wątpliwości, że mają do czynienia z zabójstwem. Kryminalni z komisariatu na Suchaninie od razu zajęli się tą sprawą, rozpytali sąsiadów i okolicznych mieszkańców, znaleźli też narzędzie zbrodni, czyli siekierę, którą sprawca zaatakował ofiarę. Ustalili również kto przez ostatnie kilkanaście godzin przebywał w mieszkaniu zmarłego. Po niespełna godzinie od ujawnienia ciała mężczyzny policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo.

61-letni zatrzymany został przewieziony do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa, do którego mężczyzna się przyznał i złożył wyjaśnienia. Dzisiaj, 22.01.br., policjanci doprowadzili podejrzanego do sądu. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP w Gdańsku / ws

Film Zabójstwo na Siedlcach

Opis filmu: Zabójstwo na Siedlcach

Powrót na górę strony